Milli Televiziya və Radio Şurası yeni televiziya kanalının açılması üçün müsabiqəyə yekun vurmuşdur.
14 mart 2014-cü il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda Milli Televiziya və Radio Şurasının 14 yanvar 2014-cü il tarixli qərarı ilə ümumrespublika televiziya yayım kanalının açılması üçün (Bakı şəhəri və Abşeron yarımadasında 37-ci TV yayım kanalı, 11-ci sektor olmaqla) 22 yanvar 2014-cü il tarixdən 22 fevral 2014-cü il tarixədək elan edilmiş müsabiqədə iştirak etmiş "Brand in Baku” MMC, “Fatiyev Company” MMC, "Region TV" MMC-nin sənədlərinə baxılmış, müsabiqənin nəticələri müzakirə edilmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurası "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikasının 2002-ci il 25 iyun tarixli 345-IIQ saylı Qanununun 15, 19, 22-ci maddələrini, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 05 oktyabr tarixli 795 saylı Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Milli Televiziya və Radio Şurası haqqında Əsasnamə"nin 8.6, 9.6-cı bəndini, "Bəzi fəaliyyət növlərinə xüsusi razılıq (lisenziya) verilməsi qaydalarının təkmilləşdirilməsi haqqında2 Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 2 sentyabr tarixli 782 nömrəli Fərmanın 33.1-ci bəndini rəhbər tutaraq digər iddiaçılarla müqayisədə daha üstün yaradıcılıq imkanlarına, daha münasib maddi-texniki bazaya və peşəkar kadr potensialına malik olan "Region TV" MMC-ni ümumrespublika televiziya yayım kanalının açılması üçün (Bakı şəhəri və Abşeron yarımadasında 37-ci TV yayım kanalı, 11-ci sektor olmaqla) 22 yanvar 2014-cü il tarixdən 22 fevral 2014-cü il tarixədək elan edilmiş müsabiqənin qalibi elan etmiş və ona 37-ci TV yayım kanalı, 11-ci sektor olmaqla ümumrespublika televiziya yayımı üçün 6 (altı) il müddətinə xüsusi razılıq (lisenziya) verilmişdir.
İclasda həmçinin "ANS" telekanalında yayımlanan "Adam içində", "ATV" telekanalında yayımlanan "Ümid var" və "Space TV" kanalında yayımlanan "Üz-üzə" verilişlərində milli-mənəvi dəyərlərə zidd, əxlaq normalarına uyğun olmayan mövzuların müzakirəyə çıxarılması və bununla bağlı süjetlərin yayımlanması müzakirə edilmişdir. Bu tipli verilişlərin yayımlanmasının ictimaiyyət arasında haqlı narazılığa səbəb olduğu vurğulanmış, insanların şəxsi və ailə həyatı ilə bağlı olan, ümumilikdə isə Azərbaycan cəmiyyəti və mənəviyyatı üçün səciyyəvi olmayan bəzi neqativ faktların şişirdilərək təkrar-təkrar gündəmə gətirilməsi yolu ilə şou yaradılması və süni reytinq qazanmaq cəhdlərinin həm qanunvericiliyin tələbinə, həm də əxlaq normalarına zidd olduğu qeyd edilmişdir. Milli Televiziya və Radio Şurası tərəfindən telekanal rəhbərlərinə gələcəkdə öz proqram siyasətlərini tənzimləyərkən cəmiyyətdə formalaşmış ictimai rəyin nəzərə alınması, bu cür hallara daha həssaslıqla yanaşılması tövsiyə edilmişdir.

National Television and Radio Council announced outcomes of the contest for new TV channel.
National Television and Radio Council held its meeting on 14 March 2014. At the meeting it were considered the documents of 3 applicants – "Brand in Baku" LLC, "Fatiyev Company" LLC and "Region TV" LLC had participated in competition from 22 January 2014 till 22 February 2014 announced by NTRC on 14 January 2014 for opening of new national TV channel (Channel 37, sector 11 in Baku City and Apsheron Peninsula) and outcomes of the competition were discussed.
Being guided by the Articles 15, 19, 22 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" No.345-IIQ 25 June 2002; by the paragraphs 8.6 and 9.6 of "Regulations of National Television and Radio Council" approved on 5 October 2002 by the Decree No.795 of the President of the Republic of Azerbaijan; by paragraph 33.1 of the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan No.782 2 September 2002 "On improvement of provisions which grants special permissions (licenses) in some spheres of activity" National Television and Radio Council has announced "Region TV" LLC as a winner of the competition due to more advanced creative possibilities, wider appropriate material and technical basis and more professional personnel. "Region TV" LLC was granted special permission (license) for the term of 6 years.
Also the issue of topics and videos broadcasted during programs "Adam icinde" (Between people) of ANS Channel, "Umid var" (There is hope) of ATV Channel and "Uz-uze" (Vis-à-vis) of SPACE Channel that contradict national-moral values and ethic norms was discussed by the Council. It was noted that such programs boosting negative personal and family issues for creating of shows and for top ratings are contradiction of legislation, as well as ethic norms and thus cause fair public dissatisfaction. National Television and Radio Council advised broadcasters to take into account already existing public opinion in future regulation of program policy.