Milli Televiziya və Radio Şurasında "Xəzər TV"-nin Bədii Şurasının üzvləri ilə görüş keçirilmişdir.
18 aprel 2014-cü il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasında "Xəzər" televiziya kanalında dil və nitq qabiliyyətinin qorunması üçün Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2013-cü il 9 aprel tarixli 2837 nömrəli Sərəncamı ilə təsdiq edilmiş "Azərbaycan dilinin qloballaşma şəraitində zamanın tələblərinə uyğun istifadəsinə və ölkədə dilçiliyin inkişafına dair Dövlət Proqramı"na uyğun olaraq yaradılmış Bədii Şuranın üzvləri ilə görüş keçirilmişdir.
Bədii Şuranın üzvləri tərəfindən "Xəzər" televiziya kanalında dil və nitq qabiliyyətinin qorunması üçün görülmüş işlər barədə ətraflı məlumat verilmişdir. Bədii Şuranın üzvləri - AMEA-nın Dilçilik İnstitutunun direktoru, professor Fəxrəddin Veysəlli, Mədəniyyət və İncəsənət Universitetinin səhnə danışığı kafedrasının dosenti Azad Şükürov tərəfindən telekanallarda dil və nitq qabiliyyətinin qorunması üçün müəyyən təkliflər irəli sürülmüşdür.

Meeting with the members of Art Council of "Xazar TV" was held at NTRC.
On 18 April 2014 at National Television and Radio Council the meeting with the members of Art Council of "Xazar TV" created in accordance with "State Program on the use of Azerbaijani language and development of linguistics according to requirements of the time in the context of globalization" approved by the Order No.2837 of the President of the Republic of Azerbaijan on 9 April was held.
The Members of Art Council gave detailed information on works have already implemented in "Xazar TV" for protection of language and speech accuracy. Some offers were proposed for protection of language and speech accuracy by the Members of Art Council – Prof. Fakhraddin Veysalli, Director of Institute of Linguistic under Azerbaijan National Academy of Sciences (ANAS) and Azad Shukurov, Docent in Chair of Scenic Speech of Azerbaijan State University of Culture and Arts.