Milli Televiziya və Radio Şurasının nümayəndələri EPRA-nın 40-cı Toplantısında iştirak etmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurası Aparatının rəhbəri Toğrul Məmmədov və Şura Aparatının hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Fazil Novruzov 2014-cü il 8-11 oktyabr tarixlərində Gürcüstan Respublikasının Tbilisi şəhərində Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Avropa Platformasının (EPRA) 40-cı Toplantısında iştirak etmişdir.
İclasda "Audiovizual media xidmətləri", " Mediada müxtəlifliyin və ona daxil olmanın təmin olunması" mövzusunda plenar sessiyalar keçirilmiş, "İstifadəçilərin maarifləndirilməsi - müdafiə instrumentlərinə baxış", "Tənzimləyici orqanların müstəqilliyi", "Rəqəmli radio yayımı" mövzülarında müzakirələr aparılmışdır.

The representatives of NTRC participated in 40th Meeting of EPRA.
The Head of the Office of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan Toghrul Mammadov and senior adviser of the Department of Law and International Relations of the Council Fazil Novruzov participated in 40th Meeting of European Platform of Regulatory Authorities (EPRA) had been held in Tbilisi, Georgia on 8-11 October 2014.
During the Meeting plenary sessions on "AVMS – Future models of Media regulations" and "Ensuring Diversity and Inclusion in the Media" were held. Also discussions were made within the frame of following working groups: "Empowering of users", "Independence of NRAs", "Digital Radio".