MTRŞ "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin Yayım Şurasının aşağıdakı təşkilat qrupları üzrə üzvlüyə namizədlərin seçilməsi məqsədi ilə müsabiqə elan edir.
"İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin Yayım Şurasına Sahibkarlar Şurası, gənclər təşkilatları və qadın cəmiyyətləri tərəfindən irəli sürülmüş namizədlərin 14 aprel 2015-ci il tarixdə səlahiyyətlərinin başa çatması ilə əlaqədar Azərbaycan Respublikası Prezidentinin 2002-ci il 05 oktyabr tarixli Fərmanı ilə təsdiq edilmiş "Milli Televiziya və Radio Şurası haqqında Əsasnamə"nin 7.4-cü, "İctimai televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tətbiq edilməsi barədə" Azərbaycan Respublikası Prezidentinin Fərmanının 3.1-ci bəndinə uyğun olaraq Milli Televiziya və Radio Şurası İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti Yayım Şurasının aşağıdakı təşkilat qrupları üzrə üzvlüyə namizədlərin seçilməsi məqsədi ilə müsabiqə elan edir:
- - Sahibkarlar Şurası;
- - gənclər təşkilatları;
- - qadın cəmiyyətləri.
Göstərilən təşkilat qrupları üzrə namizədlərin seçilməsi 20 mart 2015-ci il tarixədək təmin olunmalı, yekun protokollar və seçilmiş namizədlər barədə məlumatlar Milli Televiziya və Radio Şurasına (ünvan: Nizami küçəsi, 145 / tel.: 012-598-36-59) təqdim edilməlidir.

NTRC announces the contest to elect candidates for Broadcasting Council of "Public Television and Radio Broadcasting Company"
In connection with that the terms of members of Broadcasting Council of "Public Television and Radio Broadcasting Company", whose have been put forward from Council of Entrepreneurs, Youth organizations and Women units come to an end on 15 April 2015 and with accordance to the paragraph 7.4 of the "Statue on National Television and Radio Council" approved by the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on 5 October 2002 and the paragraph 3.1 of the Decree of the President of the Republic of Azerbaijan on "Applying of the Law on Public Television and Radio Broadcasting" National Television and Radio Council announces the Contest aiming to elect candidates to membership of Broadcasting Council of "Public Television and Radio Broadcasting Company" from following organizational groups:
- Council of Entrepreneurs;
- Youth organizations;
- Women units.
Election of candidates in abovementioned groups must be ensured till 20 March 2015 and conclusion minutes with information of elected candidates must be submitted to National Television and Radio Council (address: Baku, AZ-1000, Nizami Street 145 / tel.: (012) 598-36-59).