10 aprel 2015-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda "Şam" MMC-nin kabel şəbəkəsi yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) müddətinin uzadılması barədə müraciətinə baxılmışdır.
Milli Televiziya və Radio Şurasının qərarına əsasən "Şam" MMC-nin kabel şəbəkəsi yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) müddəti daha 6 il uzadılmışdır.
Eyni zamanda "Türkel TV" MMC-nin peyk yayımı üçün xüsusi razılıq (lisenziya) verilməsi barədə müraciətinə baxılmış, "Türkel TV" MMC-yə peyk yayımı üçün 6 il müddətinə xüsusi razılıq (lisenziya) verilməsi barədə qərar qəbul edilmişdir.
İclasda həmçinin "Uşaqların və yetkinlik yaşına çatmayanların fiziki, əqli və mənəvi inkişafına ziyan vura bilən və kodsuz yayımlanan, o cümlədən erotikanı və qəddarlığı əks etdirən proqramlar üçün Xüsusi Qaydalar"ın layihəsi təsdiq edilmişdir.

The regular meeting of NTRC was held on 10 April 2015.
The regular meeting of National Television and Radio Council was held on 10 April 2015. At the meeting the application of "Sham" LLC for prolongation of license term for cable network broadcasting was considered. According to the decision of the Council license term of "Sham" LLC for cable network broadcasting has been prolonged for 6 years.
At the meeting, the application of "Turkel TV" LLC to obtain license for satellite broadcasting was also considered and the decision on granting "Turkel TV" LLC with satellite broadcasting license has been adopted.
At the meeting the draft of "Special Provisions of the Council on programs which are being transmitted without codes and might damage physical, mental and moral development of minors, also programs that contains erotic and violence" has also been approved.