Nuşirəvan Məhərrəmov İsveçrənin Bern şəhərində keçirilən EPRA-nın 41-ci Toplantısında iştirak etmişdir.
10.09.2020 11:26
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov 2015-ci il 13-15 may tarixlərində İsveçrənin Bern şəhəində keçirilən Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Avropa Platformasının (EPRA) 41-ci iclasında iştirak etmişdir.
İclasda "Avropada media məzmun sahəsində davamlı iqtisadi sistem", "Mediada plüarizmin monitorinqi" mövzularında plenar sessiyalar keçirilmiş, "Çoxplatformalı mühitdə ictimai yayımın maliyyələşdirilməsi", "Kommersiya kommunikasiyaları sahəsində problemlər", "Tənzimləyici orqanlar, onların fəaliyyətində araşdırma və tədqiqatların rolu" mövzülarında müzakirələr aparılmışdır.

The Chairman of NTRC participated in 41st Meeting of EPRA held in Switzerland on 13-15 May 2015.
The Chairman of NTRC of the Republic of Azerbaijan participated in 41st Meeting of EPRA which was held in Switzerland on 13-15 May 2015.
During the Meeting plenary sessions on "How to ensure a sustainable ecosystem for media content in Europe" and "How to ensure and assess media pluralism and diversity of media content" were held. Also discussions were made within the frame of following working groups: "Public service content in a multiplatform environment: focus on remit & financing"; "Audiovisual commercial communication: trends and challenges"; "Research and regulators: towards an evidence-based approach?".