30 sentyabr 2015-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda "ANS TV" kanalı tərəfindən "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun tələblərinin pozulması faktı üzrə inzibati icraata baxılmışdır.
"ANS TV" kanalının efirində yayımlanan "Sən tək deyilsən", "Xoşqədəmlə axtarıram səni" proqramlarında sosial problemlərin həllinə dəstək adı altında yaradılan saxta şouların mövcudluğunu, ailədaxili münaqişələr, cəmiyyətdə müşahidə olunan digər bu kimi ayrı-ayrı neqativ halların müzakirə mövzusuna və sosial problemlərin şouya çevrildiyini, bir sıra mövzuların süni şəkildə günlərlə davam etdirildiyini, əxlaqında və ya sağlamlığında problem olan insanların həyatı üzərində şou yaradıldığını, ailələrin, qohumların üz-üzə qoyulduğunu, insanların heysiyyatı ilə oynanıldığını, süni gərginliyin yaradıldığını, insanların şərəf və ləyaqətinin alçaldılmasına, işgüzar nüfuzunun ləkələnməsinə yol verildiyini, efirin şəxsi intriqalara alət edildiyini, milli-mənəvi dəyərlərin qorunmasına ardıcıl şəkildə əməl edilmədiyini, şəxslərin Azərbaycan Respublikasının Konstitusiyası ilə müəyyənləşdirilmiş hüquq və azadlıqlarına hörmətlə yanaşılmadığını, proqrama verilmiş tələblərin, eyni zamanda sponsorluqla bağlı qanunverciliyin tələblərinin pozulduğunu nəzərə alaraq "ANS TV" kanalının efirində həftə ərzində şənbə və bazar günləri istisna olmaqla bazar ertəsi - cümə günləri, saat 16.20-dən – 19.00-dək yayımlanan "Sən tək deyilsən" proqramının, hər həftənin bazar günü saat 21:30-dan 24:00-dək yayımlanan "Xoşqədəmlə axtarıram səni" proqramının yayımının 05 oktyabr 2015-ci il tarixdən etibarən 1 (bir) ay müddətinə dayandırılması barədə qərar qəbul edilmişdir.
İclasda həmçinin "ANS TV" kanalının efirində yayımı dayandırılmış "Sən tək deyilsən" və "Xoşqədəmlə axtarıram səni" proqramlarının efir vaxtında mədəni-maarifçilik, intellektual xarakterli proqramların yayımının "ANS Müstəqil Yayım və Media Şirkəti" tərəfindən təmin edilməsi barədə qərar qəbul edilmişdir.

The regular meeting of the Council was held.
The regular meeting of National Television and Radio Council was held on 30 September 2015. At the meeting the facts of infringements by "ANS Independent Broadcasting and Media Company" of the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" was considered.
Taking into consideration the availability of fake shows created under the name of support for solving social problems, transformation of family issues and other social problems into fake shows, artificial continuation of some issues during some days, creation of shows using people with health or moral problems, creation of artificial tension, lowering of human dignity and honor, spotting of business influence, shows dedicated to personal conflicts, systematically non-implementation of safeguarding of national and moral values, infringements of requirements to the programs and of legislation in the sphere of sponsorship during the programs "Sen tek deyilsen" ("You are not alone") and "Xoshgedemle axtariram seni" ("Looking for you with Hoshgedem") broadcasted on ANS TV, National Television and Radio Council adopted the decision as of October 5, 2015 to suspend for the term of 1 month the program "Sen tek deyilsen" ("You are not alone") of ANS TV broadcasted on weekdays between 16.20 – 19.00 and the program "Xoshgedemle axtariram seni" ("Looking for you with Hoshgedem") of ANS TV broadcasted on Sundays between 21.30 – 24.00.
Decision also obliges "ANS Independent Broadcasting and Media Company" to broadcast cultural and intellectual programs instead of suspended "Sen tek deyilsen" ("You are not alone") and "Xoshgedemle axtariram seni" ("Looking for you with Hoshgedem").