Barselona şəhərində EPRA-nın 43-cü Toplantısı keçirilmişdir.
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov və Şura Aparatının hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Fazil Novruzov 2016-cı il 25-28 may tarixlərində İspaniyanın Barselona şəhərində keçirilən Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Avropa Platformasının (EPRA) 43-cü Toplantısında iştirak etmişdir.
Toplantıda 46 Avropa dövlətindən 50 audiovizual yayım tənzimləyici təşkilatının nümayəndələri, həmçinin, Avropa Komissiyasının, ATƏT Media Azadlığı üzrə Bürosunun, Avropa Şurası Media Bölümünün, Avropa Audiovizual Rəsədxanasının nümayəndələri və ekspertləri iştirak etmişlər. Toplantıda "Açıq yayımlanan televiziya üçün gələcək varmı?", "2015-ci il Ümumdünya kommunikasiya konfransından sonra spektrum məsələləri", "Uyğunluq və qanuna riayət. Bu sahədə milli tənzimləyici orqanların siyasəti, strategiyası və metodları" mövzuları müzakirə olunmuşdur.

43rd Meeting of EPRA was held in Barcelona.
Chairman of National Television and Radio Council of the Republic of Azerbaijan Nushiravan Maharramov and senior advisor of Legal and International relations Department of the Council Fazil Novruzov participated in the 43rd Meeting of EPRA which was held in Barcelona, Spain on 25-27 May 2016.
The representatives of 50 regulatory authorities from 46 European countries, as well as experts and representatives of European Commission, Office of OSCE Representative on Freedom of the Media, Media and Internet Division of the Council of Europe, European Audiovisual Observatory joined the Meeting.
During the Meeting the sessions on following topics were held: 1)"Is there still a future for free-to-view TV? Special Focus: Spectrum post WRC-15"; 2)"Compliance and Enforcement. Policies, strategies and methods of NRAs put to test".