18 yanvar 2017-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasında 20 Yanvar faciəsinin 27-ci ildönümünə həsr olunmuş tədbir keçirilmişdir.
Tədbirin əvvəlində Azərbaycan Respublikasının müstəqilliyi, suverenliyi uğrunda canından keçən şəhidlərin xatirəsi bir dəqiqəlik sükutla yad edilmişdir. Sonra Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov 20 yanvar faciəsi ilə bağlı çıxış edərək 20 yanvar faciəsinin Azərbaycan tarixinə qəhrəmanlıq səhifəsi kimi daxil olduğunu, 1990-cı ilin 19-20 yanvar tarixlərində dinc əhaliyə qarşı görünməmiş vəhşiliklər törədildiyini, yüzlərlə insanın qətlə yetirildiyini, yaralandığını, itkin düşdüyünü, Qanlı yanvar faciəsinin hərtərəfli, əhatəli və dolğun qiymətinin məhz dahi şəxsiyyət Heydər Əliyevin müstəqil Azərbaycana rəhbərlik etdiyi dövrdə aldığını qeyd etmişdir. Tədbirdə Milli Televiziya və Radio Şurasının sədr müavini Qafar Cəbiyev, Milli Televiziya və Radio Şurasının üzvləri, Şura Aparatının əməkdaşları çıxış etmişdir.

On January 18, 2017 the ceremony devoted to 27-year anniversary of 20 January tragedy was held in NTRC.
18.01.2017 10:41
Memory of the martyrs passed trough for independence, sovereignty of the Republic of Azerbaijan was observed by one minute silence. At the ceremony the Chairman of NTRC Nushiravan Maharramov delivered speech about 20 January tragedy, entering this date to nation’s history as heroic page, reasons of happened tragedy, huge atrocities conducted by Russian troops, political events of that time, as well as about that a comprehensive and fair assessment of this tragedy has been given only during ruling period of nation leader Haydar Aliyev. Other speeches were also made by the deputy chairman of NTRC Gafar Jabiyev and some employees of the Council’s Office.