Şura sədri Türkiyənin ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri ilə görüşmüşdür.
8 fevral 2017-cı il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov Türkiyə Respublikasının ölkəmizdəki fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Erkan Özoralla görüşmüşdür.
Nuşirəvan Məhərrəmov Azərbaycan Respublikasında teleradio yayımı sahəsində mövcud vəziyyət barədə qonağa ətraflı məlumat vermişdir. Görüşdə Azərbaycan-Türkiyə əlaqələrinin etibarlı strateji əməkdaşlıq, dostluq və qardaşlıq prinsiplərinə əsaslandığı, teleradio yayımı sahəsində ikitərəfli əməkdaşlığın yüksək səviyyədə olduğu vurğulanmışdır. Görüş zamanı əməkdaşlıq məsələləri barədə geniş fikir mübadiləsi aparılmışdır.

Chairman N. Maharramov met with Mr. Erken Ozoral, the Ambassador of Turkey to Azerbaijan.
On February 8, 2017 the Chairman of NTRC Nushiravan Maharramov met with Mr. Erken Ozoral, the Ambassador of Turkey to Azerbaijan.
Nushiravan Maharramov has in detail discussed with the guest the situation existing in the sphere of television and radio broadcasting of Azerbaijan. At a meeting it was told about the Azerbaijani-Turkish communications based on the principles of friendship and brotherhood, confidential, strategic cooperation and about the high level of a bilateral cooperation in the sphere of television and radio broadcasting. Later it was took place the exchange of opinions on further cooperation.