14 noyabr 2017-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir. İclasda xəbər televiziya kanalının yaradılması barədə müzakirələr aparılmış və ixtisaslaşmış (xəbər) televiziya kanalının açılması üçün ümumrespublika televiziya yayımı üzrə Bakı şəhəri və Abşеrоn yarımadası ərazisində 31-ci yayım kanalına 16 noyabr 2017-ci il tarixdən 16 dekabr 2017-ci il tarixədək müsabiqə elan edilmişdir.
İclasda həmçinin "Global" MMC-nin (Dalğa TV) peyk yayımı üçün lisenziya verilməsi barədə müraciətinə baxılmış və ona peyk yayımı üçün müddətsiz lisenziya verilməsi barədə qərar qəbul edilmişdir.

The regular meeting of National Television and Radio Council was held on November 14, 2017.
The regular meeting of National Television and Radio Council was held on November 14, 2017. At the meeting discussions on creating of news television channel were carried out and then the contest on opening of specialized news television channel during 16 November 2017 – 16 December 2017 was announced.
At the meeting the applications of "Global" LLC (Dalga TV) for satellite broadcasting license were also considered and decision on granting of termless satellite broadcasting license to "Global" LLC (Dalga TV) was adopted.