16 noyabr 2017-ci il tarixdən 16 dekabr 2017-ci il tarixədək elan edilmiş müsabiqə başa çatmışdır.
Milli Televiziya və Radio Şurası tərəfindən ixtisaslaşmış (xəbər) televiziya kanalının açılması üçün ümumrespublika televiziya yayımı üzrə Bakı şəhəri və Abşеrоn yarımadası ərazisində 31-ci yayım kanalına 16 noyabr 2017-ci il tarixdən 16 dekabr 2017-ci il tarixədək elan edilmiş müsabiqə başa çatmışdır.
Qeyd olunan müddətdə 3 iddiaçı – "Baku Art Lab" MMC, "Türkel TV" MMC, "Media Master" MMC müsabiqəyə sənədlərini təqdim etmişdir. "Televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanunun tələbinə uyğun olaraq Milli Televiziya və Radio Şurası tərəfindən müsabiqənin elan edildiyi gündən 60 gün müddətində müsabiqənin nəticələrinə baxılacaq və müvafiq qərar qəbul ediləcəkdir.

The contest on opening of specialized news television channel during 16 November 2017 – 16 December 2017 is over.
18.12.2017 09:57
The contest on opening of specialized news television channel during 16 November 2017 – 16 December 2017 announced by National Television and Radio Council is over. During the mentioned period 3 applicants – "Baku Art Lab" LLC, "Turkel TV" LLC and "Media Master" LLC submitted their documents.
According to the requirements of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Television and Radio Broadcasting" National Television and Radio Council shall consider the results of the contest and adopt appropriate decision on it within 60 days from announcement of the contest.