"İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktorunun səlahiyyətlərinə vaxtından əvvəl xitam verilməsi ilə əlaqədar bu vəzifəyə seçilmək üçün namizədlərin sənədlərinin qəbulu başa çatmışdır.
"İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktorunun səlahiyyətlərinə vaxtından əvvəl xitam verilməsi ilə əlaqədar bu vəzifəyə seçilmək üçün namizədlərin sənədlərinin qəbulu başa çatmışdır. "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktoru vəzifəsinə 7 nəfər iddiaçı – Abbasov Rauf Müzəffər oğlu, Abbasov Səbuhi Mübariz oğlu, Mehrəliyeva Şəfəq Akif qızı, Mehtiyeva Rahilə İbrahim qızı, Xəlilova Qərənfil Əli qızı, Qarayev Sadıq Qurban oğlu, Qasımov Balakişi Ələkbər oğlu sənədlərini təqdim etmişdir.
"İctimai televiziya və radio yayımı haqqında" Azərbaycan Respublikası Qanununun 20.1.3, 21.1-ci maddələrinin tələblərinə uyğun olaraq "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktoru vəzifəsinə namizədlərin sənədləri "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin Yayım Şurasına təqdim edilmişdir. "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin baş direktoru vəzifəsinə seçki 1 iyun 2018-ci il tarixdə saat 12:00-da "İctimai Televiziya və Radio Yayımları Şirkəti"nin Yayım Şurası tərəfindən Milli Televiziya və Radio Şurasının konfrans zalında (ünvan: Nizami 145) keçiriləcəkdir.

The acceptance of documents of candidates for election on the post of the CEO of "Public Television and Radio Broadcasting Company" has ended.
10.09.2020 09:32
Due to the abdication of the CEO of "Public Television and Radio Broadcasting Company" National Television and Radio Council (NTRC) of the Republic of Azerbaijan had announced a competition and yesterday the acceptance of documents of candidates for election on this post has ended. Seven persons have applied for this position:
1. Rauf Muzaffar Abbasov;
2. Sabuhi Mubariz Abbasov;
3. Shafaq Akif Mehraliyeva;
4. Rahile Ibrahim Mehtiyeva;
5. Garanfil Ali Khalilova;
6. Sadiq Gurban Garayev;
7. Balakishi Alekper Gasumov.
In accordance with the requirements of Articles 20.1.3 and 21.1 of the Law of the Republic of Azerbaijan "On Public Television and Radio Broadcasting" the documents of the candidates to the position of the CEO of the "Public Television and Radio Broadcasting Company" have already submitted to the Broadcasting Board of the "Public Television and Radio Broadcasting Company" for conducting elections.
The Broadcasting Board of "Public Television and Radio Broadcasting Company" will conduct elections to the position of the CEO of the "Public Television and Radio Broadcasting Company" in Meeting Hall of NTRC at 12.00am on 1 June 2018.