Rumıniyanın Buxarest şəhərində Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına daxil olan ölkələrin Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Forumunun (BRAF) 9-cu Toplantısı keçirilmişdir.
09.09.2020 17:42
Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov və Şura Aparatının Hüquq və beynəlxalq əlaqələr şöbəsinin aparıcı məsləhətçisi Fazil Novruzov 2018-ci il 3-5 oktyabr tarixlərində Rumıniyanın Buxarest şəhərində keçirilən Qara Dəniz İqtisadi Əməkdaşlıq Təşkilatına daxil olan ölkələrin Yayım Tənzimləyici Orqanlarının Forumunun (BRAF) 9-cu Toplantısında iştirak etmişdir.
Toplantı zamanı rəqəmli dövrdə internet vasitəsilə yayımlanan audiovizual məzmunun monitorinqi, BRAF ölkələrində son bir ildə audiovizual media sahəsində baş vermiş yeniliklər, BSEC tərəfindən irəli sürülən "Qızıl yun" (Golden Fleece) layihəsi – BSEC ölkələrinin vahid informasiya sisteminin (ümumi televiziya kanalı) yaradılması məsələsi müzakirə olunmuşdur.

The 9th Annual Meeting of Black Sea Economic Cooperation (BSEC) member states BRAF was held in Bucharest, Romania.
09.09.2020 17:42
The Chairman of National Television and Radio Council Nushiravan Maharramov and senior advisor of Legal and International relations Department of the Council Fazil Novruzov participated in the 9th Annual Meeting of BRAF which was held in Bucharest, Romania on October 3-5, 2018.
At the Meeting the presentations and speeches of representatives on recent developments of audiovisual sector in their countries and on the main theme of the meeting "Monitoring of audiovizual media content via internet in digital age" were heard and live discussions on this topic were held.
Also, BSEC project "Golden Fleece" (creating of common information space, such as TV channel of BRAF countries) was discussed at the Meeting.