"Region TV" və "Türkel TV"-nin müraciətləri əsasında onların lisenziyaları "ARB 24" MMC-nin adına rəsmiləşdirildi.
09.09.2020 17:32
27 dekabr 2018-ci il tarixdə Milli Televiziya və Radio Şurasının növbəti iclası keçirilmişdir.
İclasda "Türkel TV" MMC-yə regional televiziya yayımı üçün (Tovuz rayonu) verilmiş lisenziyanın qüvvəsinə "Türkel TV" MMC-nin rəsmi müraciəti əsasında xitam verilməsi barədə qərar qəbul edilmişdir.
Eyni zamanda, iclasda hüquqi şəxsin yenidən təşkil edilməsi ilə əlaqədar olaraq "Region TV” MMC-yə ümumrespublika televiziya yayımı üçün verilmiş 14 mart 2014-cü il tarixli və "Türkel TV" MMC-yə ümumrespublika televiziya yayımı (xəbər) üçün verilmiş 28 dekabr 2017-ci il tarixli lisenziyaların "ARB 24" MMC-nin adına rəsmiləşdirilməsi barədə qərar qəbul edilmişdir.

The boradcasting licenses of "Region TV" and "Turkel TV" have been regranted to "ARB 24" LLC.
The Meeting of National Television and Radio Council was held on 27 December 2018. At the meeting the Council adopted decision on revocation of regional television broadcasting license of "Turkel TV" LLC (Tovuz district) according to the official application of licensee itself.
Also, at the meeting due to the reorganization of legal person the licenses had been granted to "Region TV" LLC for national television broadcasting on 14 March 2014 and to "Turkel TV2 LLC for national television news broadcasting on 28 December 2017 were regranted to "ARB 24" LLC.