Şuranın sədri Seçki Müşahidə Missiyasının media analitiki Kira Kalininanı qəbul etmişdir.
15 yanvar 2020-ci il tarixində Milli Televiziya və Radio Şurasının sədri Nuşirəvan Məhərrəmov ATƏT Demokratik Təsisatlar və İnsan Hüquqları Bürosunun (DTİHB) Seçki Müşahidə Missiyasının (SMM) media analitiki Kira Kalininanı qəbul etmişdir.
Görüşdə Azərbaycanda audiovizual sahədə olan son vəziyyət, Şuranın vəzifə və funksiyaları, Şuranın həyata keçirdiyi monitorinqlər, tənzimləmə prosesində mövcud problemlər, televiziya və radio yayımında seçkiqabağı təşviqatın aparılması və ona nəzarət mexanizmləri, seçkiqabağı təşviqat kampaniyasında siyasi reklamın yayımı ilə bağlı məsələlər müzakirə edilmişdir. Nuşirəvan Məhərrəmov qonağı maraqlandıran sualları cavablandırmışdır.

Chairman of the Council has met with OSCE ODIHR Election Observation Mission Media Analyst Kira Kalinina.
09.09.2020 15:53
On 15 January 2020 Chairman of National Television and Radio Council Nushiravan Maharramov has met with OSCE Office for Democrstic Institutions and Human Rights (ODIHR) Election Observation Mission (EOM) Media Analyst Kira Kalinina.
At the meeting current situation in audiovisual sphere, duties and responsibilities of the Council, monitoring carried out by the Council, challenges in regulation process, implementation of pre-election agitation campaign in television and radio broadcasting, political advertising during pre-election campaign were discussed. Then Nushiravan Maharramov answered questions of the guest.