İclasda 1-10 avqust 2020-ci il tarixlərində ümum-ölkə televiziya kanallarının monitorinqinin nəticələri müzakirə olunmuşdur.
4 avqust 2020-ci il tarixdə “Lider” televiziya kanalının efirində saat 20.00 – 21.00 arası müddətdə 17 dəqiqə 25 saniyə reklam yayımlanması ilə “Televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 35.7-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq “Lider” televiziya kanalının efirində 22 avqust 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 3 saatlıq müddətədək (saat 08:00-dan saat 11:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.
Həmçinin, 10 avqust 2020-ci il tarixdə “ATV” televiziya kanalının efirində saat 16.00 – 17.00 arası müddətdə 15 dəqiqə 46 saniyə reklam yayımlanması ilə “Televiziya və radio yayımı haqqında” Azərbaycan Respublikasının Qanununun 35.7-ci maddəsinin tələbləri pozulmuşdur. Şura həmin Qanunun 23.1-ci maddəsini rəhbər tutaraq “ATV” televiziya kanalının efirində 20 avqust 2020-ci il tarixdə proqramların yayımının 3 saatlıq müddətədək (saat 08:00-dan saat 11:00-dək) dayandırılması haqqında qərar qəbul etmişdir.

At the meeting, the results of the monitoring of nationwide television channels on August 1-10, 2020 were discussed.
The requirements of the Article 35.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Television and Radio Broadcasting” were violated by broadcasting 17 minutes and 25 seconds of advertisements on “Lider” TV channel within the period between 08.00 pm to 09.00 pm. on August 4, 2020. Guided by the Article 23.1 of the Law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of “Lider” TV channel on August 22, 2020 for a period of 3 hours (from 08:00 am to 11:00 am).
Also, the requirements of the Article 35.7 of the Law of the Republic of Azerbaijan “On Television and Radio Broadcasting” were violated by broadcasting 15 minutes and 46 seconds of advertisements on «ATV» TV channel within the period between 04.00 pm to 05.00 pm. on August 10, 2020. Guided by the Article 23.1 of the Law, the Council has adopted a decision to suspend the broadcasting of «ATV» TV channel on August 20, 2020 for a period of 3 hours (from 08:00 am to 11:00 am).