24 dekabr 2025-ci il tarixində Azərbaycan Respublikası Audiovizual Şurasının iclası keçirilmişdir. İclasda müvafiq lisenziyaların verilməsi üçün daxil olan müraciətlər müzakirə olunmuşdur.
Audiovizual Şuranın verdiyi universal platforma operatoru lisenziyası ilə fəaliyyət göstərən "Ultel" MMC-nin adının dəyişməsi ilə əlaqədar olaraq, müvafiq lisenziyanın "Ultranet Telco Services" MMC-nin adına (operatorun xidmət adı "UltraNet Telco Services" olmaqla) yenidən rəsmiləşdirilməsi haqqında qərar qəbul edilmişdir.
Daha sonra "CityNet" xidmət adı ilə universal platforma operatoru fəaliyyəti həyata keçirən "Uninet" MMC-nin peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı və sifarişli yayım xidməti provayderi lisenziyalarının verilməsi üçün müvafiq müraciətlərinə baxılmışdır. Təqdim olunmuş sənədlərin və iqtisadi əsaslandırmanın yoxlanılması, habelə yerində keçirilmiş baxışın nəticələri əsasında Audiovizual Şura "Uninet" MMC-yə televiziya kanallarının adı "CityNet Hits" və "CityNet Premier" olmaqla 2 peyk yayımı həyata keçirməyən platforma yayımçısı lisenziyasının və xidmət adı "CityNetTV" olmaqla sifarişli yayım xidməti provayderi lisenziyasının verilməsi haqqında müvafiq qərarlar qəbul etmişdir.
İclas bitdikdən sonra Audiovizual Şura üzvlərinin və aparatının məsul rəhbər şəxslərinin birgə toplantısı keçirilmişdir. Audiovizual Şuranın sədri İsmət Səttarov Azərbaycan Respublikası Prezidentinin müvafiq fərmanı ilə təsis olunmuş "Azərbaycan milli mətbuatının 150 illiyi (1875-2025)" yubiley medalı ilə təltif olunmuş şəxslərə medalları təqdim etmiş, onlara gələcək uğurlar arzulamışdır. Təltif olunmuş Şura üzvləri və məsul şəxslər dövlət başçısına, həmçinin Medianın İnkişafı Agentliyinin və Audiovizual Şuranın rəhbərliyinə göstərilən diqqət və təltifə görə təşəkkür etmişlər.

During the meeting, the Audiovisual Council reviewed the applications submitted for the issuance of the relevant licenses.
Following the renaming of "Ultel" LLC, a universal platform operator licensed by the Audiovisual Council, the relevant license was reissued under the new name of "Ultranet Telco Services" LLC (service name of operator "UltraNet Telco Services").
The Audiovisual Council then reviewed the applications of "Uninet" LLC, which operates as a universal platform operator under the service name "CityNet" for the issuance of licenses of platform broadcaster not performing satellite transmission and on-demand media service provider. Based on the review of the submitted documents and economic justification, as well as the results of the on-site inspection, the Audiovisual Council has decided to grant "Uninet" LLC two licenses as a platform broadcaster not performing satellite transmission for the television channels "CityNet Hits" and "CityNet Premier", as well as an on-demand media service provider's license under the service name "CityNetTV".
After the end of the meeting, a joint meeting of the members of the Audiovisual Council and heads of departments and divisions of the Office was held. Ismat Sattarov, the Chairperson of the Audiovisual Council presented medals to persons awarded with the Jubilee Medal "The 150th Anniversary of the Azerbaijani National Press (1875-2025)" established by the relevant decree of the President of the Republic of Azerbaijan and wished them further success. The Members of the Audiovisual Council, heads of departments and divisions thanked the Head of State, as well as the heads of the Media Development Agency and the Audiovisual Council, for their attention and support.